Mianowanie członków oraz zastępców członków Rady Administracyjnej Europejskiej Fundacji na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy z Republiki Czeskiej, Estonii, Cypru, Łotwy, Litwy, Węgier, Malty, Polski, Słowenii i Słowacji.

DECYZJA RADY
z dnia 28 czerwca 2004 r.
w sprawie mianowania członków oraz zastępców członków Rady Administracyjnej Europejskiej Fundacji na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy z Republiki Czeskiej, Estonii, Cypru, Łotwy, Litwy, Węgier, Malty, Polski, Słowenii i Słowacji

(2005/C 12/01)

(Dz.U.UE C z dnia 18 stycznia 2005 r.)

RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając Akt Przystąpienia Republiki Czeskiej, Republiki Estońskiej, Republiki Cypryjskiej, Republiki Łotewskiej, Republiki Litewskiej, Republiki Węgierskiej, Republiki Malty, Rzeczypospolitej Polskiej, Republiki Słowenii i Republiki Słowackiej do Unii Europejskiej(1), w szczególności jego art. 20,

uwzględniając rozporządzenie (EWG) nr 1365/75 z dnia 26 maja 1975 r. w sprawie utworzenia Europejskiej Fundacji na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy(2) zmienione ostatnio rozporządzeniem (EWG) nr 1947/93(3), w szczególności jego art. 6,

uwzględniając listę kandydatów na członków reprezentujących rządy Państw Członkowskich przedstawionych Radzie przez rządy Republiki Czeskiej, Estonii, Cypru, Łotwy, Litwy, Węgier, Malty, Polski, Słowenii i Słowacji oraz listy kandydatów na członków reprezentujących organizacje pracowników i pracodawców przedstawione przez Komisję,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W dniu 8 listopada 2001 r.(4) Rada przyjęła decyzję w sprawie mianowania członków oraz zastępców członków Rady Administracyjnej Europejskiej Fundacji na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy na okres od 19 października 2001 r. do 18 października 2004 r.

(2) Należy mianować członków oraz zastępców członków reprezentujących rządy nowych Państw Członkowskich i tych, którzy reprezentują organizacje pracowników i pracodawców, na okres do 18 października 2004 r.,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł  1

Niniejszym mianowani zostają członkami i zastępcami członków Rady Administracyjnej Europejskiej Fundacji na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy na okres do 18 października 2004 r.:

I. PRZEDSTAWICIELE RZĄDÓW

Kraj

Członkowie

Zastępcy członków

Republika Czeska

Pan Vlastimil VÁŇA

Pan Josef JIRKAL

Estonia

Pan Tiit KAADU

Pan Ivar RAIK

Cypr

Pani Lenia SAMUEL

Pan Charalambos KOLOKOTRONIS

Łotwa

Pani Ineta TĀRE

Pani Ineta VJAKSE

Litwa

Pani Rita KAZLAUSKIENE

Pani Milda PETROKAITE

Węgry

Pani Mária LADÓ

Pani Edit VIRÁG

Malta

Pan John CAMILLERI

Pani Anna BORG

Polska

Pani Agnieszka CHLON-DOMIŃCZAK

Pan Jerzy CIECHAŃSKI

Słowenia

Pani Vladka KOMEL

Pani Metka Štoka DEBEVEC

Słowacja

Pani Elena MICHALDOVÁ

Pani Elena BARTUNKOVÁ

II. PRZEDSTAWICIELE ORGANIZACJI PRACOWNIKÓW

Kraj

Członkowie

Zastępcy członków

Republika Czeska

Pani Hana MÁLKOVÁ

Pan Luděk TOMAN

Estonia

Pani Vaike PARKEL

Pan Kalle KALDA

Cypr

Pan Demetris KITTENIS

Pan Petros THEOPHANOUS

Łotwa

Pani Iveta OZOLA

Pani Lolita BURBO

Litwa

Pani Janina MATUIZIENE

Pan Vaidotas PETRONIS

Węgry

Pani Erzsébet HANTI

Pan László GYIMESI

Malta

Pan Michael PARNIS

Pan Charles MAGRO

Polska

Pan Bogdan OLSZEWSKI

Pani Agata BARANOWSKA-GRYCUK

Słowenia

Pan Pavle VRHOVEC

Pan Jure SNOJ

Słowacja

Pani Eva MEŠŤANOVÁ

Pani Margita ANČICOVÁ

III. PRZEDSTAWICIELE ORGANIZACJI PRACODAWCÓW

Kraj

Członkowie

Zastępcy członków

Republika Czeska

Pani Vladimira DRBALOVÁ

Pan Josef FORNŮSEK

Estonia

Pani Eve PÄÄRENDSON

Pan Tarmo KRIIS

Cypr

Pan Michael ANTONIOU

Pani Lena PANAYIOTOU

Łotwa

Pani Elīna EGLE

Pan Edgars KORČAGINS

Litwa

Pani Laura SIRVYDIENE

Pan Dmitrj SLEPNIOV

Węgry

Pan Antal CSUPORT

Pan Attila SZABADKAI

Malta

Pan John SCICLUNA

Pani Roselyn BORG

Polska

Pan Michał BONI

Pan Andrzej JANKOWSKI

Słowenia

Pan Marjan RAVNIK

Pani Nina GLOBOČNIK

Słowacja

Sporządzono w Luksemburgu, dnia 28 czerwca 2004 r.

W imieniu Rady
M. CULLEN
Przewodniczący

______

(1) Dz.U. L 236 z 23.9.2003.

(2) Dz.U. L 139 z 30.5.1975, str. 1.

(3) Dz.U. L 181 z 23.7.1993, str. 13.

(4) Dz.U. C 327 z 22.11.2001, str. 1.

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.C.2005.12.1

Rodzaj: Decyzja
Tytuł: Mianowanie członków oraz zastępców członków Rady Administracyjnej Europejskiej Fundacji na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy z Republiki Czeskiej, Estonii, Cypru, Łotwy, Litwy, Węgier, Malty, Polski, Słowenii i Słowacji.
Data aktu: 28/06/2004
Data ogłoszenia: 18/01/2005