– To historyczna chwila. Rozpoczyna się bowiem realizacja bardzo ważnej inwestycji. Centrum będzie miejscem zintegrowanego leczenia, łączące w sobie opiekę nad matką i dzieckiem – komentowała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Projekt będzie realizowany dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Wysokość dofinansowania wyniesie 56 mln zł.  Samorząd województwa zapewnia wkład własny z budżetu województwa w wysokości 12 mln zł. 

 – Bardzo nam zależy na tej inwestycji, w praktyce jest to budowa szpitala dziecięcego, w którym będą się znajdowały oddziały wysokospecjalistyczne. Nie mamy takiego szpitala w regionie. Lubuskie ma najgorszą w kraju dostępność w lecznictwie pediatrycznym, dlatego też projekt był wysoko oceniony. Chodzi tu nie tylko o poprawę standardów leczenia najmłodszych pacjentów, którzy musieli liczyć na ośrodki kliniczne w Poznaniu, Szczecinie czy Wrocławiu. Chodzi tu również o wyłączenie leczenia pediatrycznego z leczenia dorosłych. Nie mieliśmy nawet OIOM-u dla dzieci. Nowe centrum spełni nasze oczekiwania, poprawi dostępność do leczenia, a także warunki leczenia dla małych pacjentów – podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Zakończenie całej inwestycji zaplanowane jest na październik 2020 roku.

Źródło: www.lubuskie.pl

 [-OFERTA_HTML-]