Zielona Góra: kierunek lekarski ma nowy dziekanat
19 października 2015 roku odbyło się otwarcie zrewitalizowanego budynku mieszczącego się na terenie zielonogórskiego szpitala, w którym znajduje się dziekanat Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UZ. Wartość inwestycji wyniosła 6,2 mln zł, dofinansowanie unijne to 3 mln zł.
Projekt zrealizowany został w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego nalata 20017-2013. Decyzją zarządu województwa lubuskiego obiekt przekazany został Uniwersytetowi Zielonogórskiemu w nieodpłatne użytkowanie pod potrzeby kierunku lekarskiego. Ponadto, w związku z wypracowanymi przez samorząd województwa oszczędnościami, zarząd województwa zdecydował o przekazaniu 350 tys. zł na doposażenie budynku.
W związku z utworzonym kierunkiem lekarskim Szpital Wojewódzki SPZOZ im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze udostępnia Uniwersytetowi Zielonogórskiemu pomieszczenia przy Zakładzie Patomorfologii jak również przy Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w celu realizowania przez Uniwersytet zadań związanych z kształceniem przed i podyplomowym w zawodach medycznych oraz na potrzeby działalności badawczej w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocji zdrowia oraz zadań badawczych.
Czytaj: Opole: porozumienie o współpracy szpitali z uniwersytetem>>>
W tym celu studenci będą mogli swobodnie korzystać w ramach praktyk z jednostek organizacyjnych szpitala ( z oddziałów, z laboratoriów z zakładów diagnostycznych). W celu realizacji powyższych zadań szpital również udostępnia niezbędne wyposażenie, sprzęt i aparaturę medyczną.





