Szpital prowadzi taki program od ubiegłego roku. "Efekty są pozytywne. Dotychczas opieką objęto 171 par mających problemy z doczekaniem się potomstwa. Obecnie 19 kobiet z tych par spodziewa się dziecka” - powiedziała PAP rzecznik.

Program realizuje oddział położniczo-ginekologicznym zielonogórskiego szpitala. Na jego potrzeby utworzono specjalną poradnię diagnostyki niepłodności, która udzieliła 1200 porad. W ramach programu szpital nawiązał także współpracę z klinikami niepłodności w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu.

"Wysokie koszty leczenia bezpłodności nie są w pełni finansowane przez NFZ. Pomoc miasta pozwala na leczenie większej liczby osób” - powiedziała PAP rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze.

Według ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego zielonogórskiego szpitala Sławomira Gąsiora liczba bezpłodnych par wciąż rośnie i potrzeba ich leczenia jest coraz większa.

Zielona Góra była pierwszym miastem w Polsce, które zdecydowało się na dofinansowanie takiego przedsięwzięcia. Realizacja programu rozpoczęła się na początku sierpnia 2011 roku, a miasto przeznaczyło wówczas na ten cel 200 tys. zł. (PAP)