Z tej kwoty 5,5 mln zł zostanie przeznaczonych na prace remontowe, reszta na nowoczesny sprzęt.

- Chcemy, żeby nasza placówka konkurowała z przereklamowanymi szpitalami prywatnymi – wyjaśnia wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak odpowiedzialny w zarządzie województwa za politykę zdrowotną. – Po remoncie zgierski szpital będzie na drugim miejscu w województwie jeśli chodzi i przygotowanie do przyjmowania porodów.

W wyniku inwestycji cała porodówka znajdować się będzie w jednym miejscu, bez konieczności wożenia pacjentów długimi korytarzami. Oprócz prac budowlanych zaplanowano między innymi montaż wentylacji i klimatyzacji oraz remont instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Trwa przetarg na wybór wykonawcy robót.

Prace powinny rozpocząć się jesienią 2017 i potrwają osiem miesięcy. Wtedy do odnowionych pokojów będzie można wprowadzić nowy sprzęt. W trakcie prowadzenia robót budowlanych zostanie wszczęte także postępowanie przetargowe na zakup aparatury medycznej i wyposażenia remontowanych oddziałów. Kupione będą między innymi stanowiska do pielęgnacji noworodków z promiennikiem, łóżka porodowe, aparaty KTG, kardiomonitory, elektryczne łóżka szpitalne, stanowiska do resuscytacji noworodka, inkubatory, lampa do fototerapii, monitory zwiotczenia mięśniowego, kardiomonitory noworodkowe, fotele ginekologiczne.

- Prace w zgierskim szpitalu są początkiem potężnych inwestycji remontowo-budowlanych w szpitalach podległych samorządowi województwa łódzkiego poprzez Inwestycje Medyczne Łódzkiego Sp. z o.o., jakie zaplanowane zostały na jesień – zapowiada marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Źródło: www.lodzkie.pl

 [-DOKUMENT_HTML-]