Jak wynika z komunikatu  zamieszczonego na stronie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze oskarżony miał 0,93 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu i w takim stanie prowadził poród pacjentki.

W trakcie porodu lekarz w nienależyty sposób dokonał przebicia pęcherza płodowego, co najmniej trzykrotnie nakłuwając igłami głowę noworodka. Spowodował u dziecka 4 rany cięte okolicy ciemieniowej, co naraziło zarówno dziecko jak i matkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Bezpośrednio po porodzie, uczestniczący w nim ojciec dziecka wezwał funkcjonariuszy Policji. Przeprowadzili oni badanie trzeźwości lekarza.

Lekarz nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze zarejestrowano 51 spraw z art. 157 par 1 kk – dotyczącego przestępstwa spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu oraz z art. 160 par 1 i 2 - narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.