Nowe ambulanse Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie sukcesywnie kierowane są do baz na terenie całego województwa. Z 10 najnowszych Mercedesów jeden już zasilił tabor posterunku w Resku, nowa karetka została także dostarczona do Kołobrzegu.

Ambulanse WSPR to pojazdy marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Wyposażone są w najnowszy sprzęt i aparaturę medyczną, między innymi defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompę infuzyjną, nosze podbierające, deskę ortopedyczną czy krzesełko transportowe.

- Cieszę się niezmiernie, że tak nowoczesny ambulans rozpoczyna służbę w Kołobrzegu. To istotne wsparcie dla kołobrzeskich ratowników niosących pomoc mieszkańcom miasta oraz turystom i kuracjuszom. Znakomite wyposażenie karetki na pewno zostanie docenione podczas medycznych interwencji – stwierdziła Anna Mieczkowska z zarządu województwa zachodniopomorskiego podczas przekazania karetki.

Nowe karetki trafią do sześciu powiatów województwa zachodniopomorskiego: Szczecin (3), Szczecin Dąbie (1), Przybiernów (1), Nowogard (1), Stargard Szczeciński (1), Dębno (1), Resko (1) i Kołobrzeg (1).

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.wzp.pl, stan z dnia 11 lutego 2015 r.