W przypadku sprzedaży leków na receptę jej wartość w pierwszych jedenastu dniach października 2015 spadła o 6 procent, wartość sprzedaży suplementów diety spadła o 2 procent, a kosmetyków – o 3,1 procenta (w porównaniu do roku 2014). 

Natomiast w porównaniu do pierwszych 11 dni września 2015 roku wartość rynku leków sprzedawanych na receptę spadła o 8,8 procenta, suplementów diety – o 1,1 procenta, a kosmetyków - o 8,9 procenta. Jedynie w przypadku  leków OTC wartość sprzedaży wzrosła o 14,5 procenta. 

Oceniając sprzedaż, PharmaExpert bierze pod uwagę liczbę dni wolnych w określonym przedziale danego miesiąca. W październiku 2014 roku były to 3 dni, we wrześniu 2015 roku były to 2 dni, w październiku 2015 roku – 4.

Czytaj: PharmaExpert: wzrost sprzedaży kosmetyków w aptekach>>>

PharmaExpert specjalizuje się w dostarczaniu informacji pochodzących bezpośrednio z aptek. Regularnie prowadzi badania zjawisk zachodzących na rynku farmaceutycznym i medycznym w Polsce.

Aktualne informacje na temat rynku aptecznego, w tym komentarze eksperckie i codziennie aktualizowane akty prawne zapewnia unikalny produkt LEX Apteka.

Bezpłatne wersja testowa dostępna jest do pobrania www.produkty.lex.pl/apteka