Inwestycja o wartości ponad 1,4 mln zł została zrealizowana w całości ze środków własnych SPZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Budowę rozpoczęto w maju 2013 roku.

Budowa nowej siedziby podstacji była jednym z ważniejszych przedsięwzięć ostatnich miesięcy w powiecie płockim. Inwestycję zrealizowano ze względu na ograniczoną funkcjonalność i niezadawalający stan techniczny dotychczas wynajmowanych pomieszczeń. Niezabudowaną nieruchomość o powierzchni 762 mkw, na której został wybudowany nowy budynek, przekazały nieodpłatnie władze Wyszogrodu.

Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek o powierzchni całkowitej 480 mkw składa się z garażu na dwa ambulanse, pomieszczeń dla członków zespołów ratownictwa medycznego oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a także pomieszczeń socjalnych i sanitarnych. Przystosowany jest również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W obiekcie zastosowano nowoczesny system ogrzewania za pomocą pompy ciepła solanka/woda. Jest to najbezpieczniejszy sposób ogrzewania budynków, który dodatkowo zapewni niskie koszty eksploatacji  oraz w sposób pozytywny wpłynie na środowisko.