Centrum Stworzone dla Zdrowia działa we Wrocławiu od 4 lipca 2015. Od początku jego funkcjonowania kilkanaście tysięcy wrocławian sprawdziło kondycję swojego organizmu i wzięło udział w bezpłatnych warsztatach i wykładach. 

Podczas finałowego weekendu w sobotę, 29 sierpnia 2015, o godz. 13:00 rozpocznie się wykład „Superfoods – żywność doskonała”. O godz.14:30 będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych połączonych z degustacją. Tematem zajęć będą modne i niezwykle popularne zielone koktajle. O godz. 16:00 będzie można posłuchać wykładu dotyczącego zdrowego odżywiania, a o 17:00 wziąć udział w treningu funkcjonalnym. W niedzielę o godzinie 13.00 rozpoczną się warsztaty kulinarne. 

Centrum Stworzone dla Zdrowia to pierwszy tak zaawansowany projekt popularyzujący wiedzę o zdrowiu, który na 400 mkw łączy nowoczesną technologię, design i naturę. 

Czytaj: Kujawsko-pomorskie: program profilaktyczny w kierunku tętniaka aorty>>>

Odwiedzający mogą sprawdzić swoje podstawowe parametry organizmu. Nowoczesna technologia pozwala w wygodny i ciekawy sposób oszacować blisko 30 podstawowych wskaźników określających stan zdrowia, w tym stopień zmineralizowania kości, zawartość wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Dzięki interaktywnym powierzchniom dotykowym odwiedzający przyglądać się mogą budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, a księga wiedzy dostarcza wielu ciekawostek dotyczących funkcjonowania ciała. W Centrum można także liczyć na wiele inspiracji i wskazówek, dotyczących nawyków i codziennej troski o dobre samopoczucie. Korzystanie z usług Centrum jest bezpłatne. Twórcą inicjatywy jest USP Zdrowie, a partnerem Miasto Wrocław. Wcześniejsze odsłony projektu odbyły się w Warszawie i Gdańsku.

LEX Przychodnia to serwis dopasowany do codziennych obowiązków osób zarządzających ambulatoryjnymi podmiotami leczniczymi, który zapewnia wiarygodną, aktualną rzetelną i zrozumiałą informację z zakresu prawa i zarządzania przychodnią. Oferuje natychmiastowe wsparcie w rozwiązywaniu problemów oraz rozwiązania podane w zakresie, który odpowiada dokładnie potrzebom dyrektorów oraz kierowników przychodni.

Więcej informacji: www.produkty.lex.pl