W dniu 9 grudnia 2014 r. podczas briefingu prasowego władze województwa dolnośląskiego poinformowały o powołaniu na stanowisko dyrektora Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu Adama Maciejczyka.

Ze stanowiska odwołany został dotychczasowy dyrektor placówki Andrzej Tatuśko.

- Głównym powodem naszej decyzji są nowe wyzwania, przed jakimi stoi Centrum. Szanujemy dokonania poprzedniego dyrektora, ale jednocześnie uważamy, że lepszą osobą do przygotowania szpitala na zmiany jest doktor Maciejczyk – mówił w imieniu zarządu województwa wicemarszałek Jerzy Michalak.

– Kluczowe jest obecnie przyjęcie pakietu onkologicznego, a to wymusza wprowadzenie pewnych zmian w funkcjonowaniu Centrum – powiedział Adam Maciejczyk.

Dr n. med. Adam Maciejczyk jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Od 2003 roku jest zatrudniony w Dolnośląskim Centrum Onkologii w Zakładzie Teleradioterapii, a od 2009 roku pełni funkcję kierownika tego zakładu. Jest również członkiem Głównego Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej. Został odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi za szczególny wkład w rozwój onkologii.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl, stan z dnia 10 grudnia 2014 r.