Celem 22. Finału był zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

WOŚP podała, że 2.210.884,68 zł wyniosły koszty organizacji Finału pokryte za zgodą Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji z zebranych środków. Był to między innymi koszt wydruku serduszek, plakatów, koszt obsługi wolontariatu, koszt transportu i usług przewozowych, czy koszt telekomunikacji.

Czytaj: WOŚP kupiła sprzęt dla dziecięcych oddziałów ratunkowych >>>

Po trwającej rok pracy większość pozyskanych środków została już rozdysponowana. Fundacja podała ich wstępne rozliczenie. Zgodnie z nim 22.364.193,52 zł wydane zostało na zakup sprzętu  dla dziecięcej medycyny ratunkowej. Zakupione zostały między innymi tomografy, aparaty USG, respiratory, kardiomonitory, aparaty RTG z ramieniem C, mikroanalizatory, zestawy do trudnej intubacji i wiele, wiele innych nowoczesnych urządzeń medycznych.

11.803.198,16 zł wydano na zakup sprzętu dla godnej opieki medycznej seniorów. Było to przede wszystkim doposażenie zakładów opiekuńczo-leczniczych  w takie urządzenia, jak łóżka sterowane elektronicznie, materace przeciwodleżynowe, kardiomonitory, wózki inwalidzkie, ssaki, inhalatory i wiele innych urządzeń zapewniających komfort opieki i leczenia pacjentów w podeszłym wieku.

265.614,12 zł wyniósł koszt obsługi głównego tematu Finału, czyli między innymi koszt obsługi formalno-prawnej, koszt organizacji konkursów ofert na zakup sprzętu medycznego.

1.830.740,74 zł WOŚP wydała na zakup sprzętu rehabilitacyjnego w ramach pomocy indywidualnej.

2.080.491,43 zł kosztowało prowadzenie programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Celem programu jest prowadzenie nauki pierwszej pomocy we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce. Fundacja zapewnia szkołom sprzęt i materiały do prowadzenia zajęć, podręczniki dla uczniów i materiały edukacyjnie wspomagające nauczycieli.

132.580,77 zł Orkiestra wydała na prowadzenie Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. W ramach programu zakupiono między innymi 10 pomp za środki pozyskane dzięki zbiórce w czasie zeszłorocznej edycji Biegu „Policz się z cukrzycą”.

2.767.600,29 zł WOŚP wydała na prowadzenie Programu Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków Infant Flow. Wydatki te obejmują między innymi koszt zakupu ruchomych stanowisk do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków. Celem programu jest jak największe upowszechnienie najnowocześniejszej i najbezpieczniejszej metody leczenia niewydolności oddechowej u noworodków, która zminimalizować ma konieczność używania inwazyjnych respiratorów.

1.201.080,04 zł WOŚP wydała na prowadzenie Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. W ramach Programu wszystkie rodzące się w Polsce dzieci w pierwszych godzinach życia mają wykonywane badania przesiewowe słuchu, a Orkiestra zapewnia sprzęt do badań oraz infrastrukturę teleinformatyczną do prowadzenia programu.

1.060.663,17 zł Fundacja przeznaczyła na zakupy dodatkowe dla oddziałów dziecięcych polskich szpitali oraz na zakup aparatury i sprzętu medycznego dla Kliniki Budzik, obejmującej między innymi  zaawansowany sprzęt rehabilitacyjny, kardiomonitory, walizki reanimacyjne, pulsoksymetry, wanny do hydromasażu i wiele innych urządzeń. 

Fundacja ma jeszcze do rozdysponowania 6.731.718,57 zł. Część tych środków zarezerwowana jest na realizację zawartych już kontraktów na wsparcie medyny geriatrycznej, pozostałe środki będą wydane po analizie wciąż istniejących potrzeb związanych z celem 22. Finału WOŚP.

Ostateczne i kompleksowe rozliczenie wydatków 22. Finału WOŚP Orkiestra przedstawi w czerwcu 2015 roku, ponieważ zgodnie z decyzją Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji WOŚP ma obowiązek złożyć raport z wydania zebranych środków w czasie 1,5 roku od zbiórki.