W szpitalu powiatowym im. dr Adama Gacy i dr Józefa Łaskiego w Więcborku trwa modernizacja. Budowany jest nowy blok operacyjny z dwiema salami i pomieszczeniem wybudzeń oraz oddział intensywnej opieki medycznej. Placówka kupi też 130 sztuk nowoczesnego sprzętu medycznego.

Wśród zakupionych urządzeń będzie między innymi aparat USG, defibrylator i dwa stoły endoskopowe.

To już drugi projekt realizowany przez więcborską lecznicę dzięki wsparciu ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wartość dofinansowania wynosi 5,1 mln złotych z możliwością zwiększenia do kwoty 5,6 mln złotych. Całkowity koszt rozpoczynającej się modernizacji i zakupu doposażenia wynosi 10 mln złotych.

- Naszym celem jest dostosowanie wszystkich szpitali województwa do najwyższych, europejskich standardów. Modernizujemy główne wojewódzkie lecznice, ale też mniejsze, obejmujące swoim zasięgiem powiaty – powiedział marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Oprócz szpitala w Więcborku w rozstrzygniętym pod koniec września 2014 roku konkursie o dofinansowanie wsparcie otrzymało 21 innych lecznic z Kujawsko-Pomorskiego.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl, stan z dnia 5 grudnia 2014 r.