Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

WHO: w tym tygodniu liczba chorych na ebolę w Afryce przekroczy 9 tysięcy

Mimo że w ostatnich tygodniach w państwach Afryki Zachodniej zarejestrowano spadek zachorowań na ebolę, to jednak jeszcze w tym tygodniu na kontynencie będzie ponad 9 tysięcy chorych - poinformowała we wtorek 14 października 2014 Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

- W tym tygodniu będzie już 9 tysięcy zachorowań. W niektórych rejonach zaobserwowaliśmy spadek zachorowań, jednak nie oznacza to, że zejdziemy z nimi do zera - powiedział asystent dyrektor WHO Bruce Aylward.

Czytaj także: WHO: śmiertelność chorych na ebolę wynosi 70 procent >>>

Według najnowszego bilansu choroba zabiła 4447 spośród 8914 zarażonych ludzi. WHO szacuje, że w tym tygodniu liczba zachorowań wzrośnie do ponad 9 tysięcy. Od ostatniego bilansu z 10 października odnotowano ponad 400 dodatkowych ofiar epidemii. (pap)

Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej