Decyzją zarządu województwa mazowieckiego, szpital otrzyma unijne dofinansowanie w wysokości ponad 788 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu przeznaczonego na oddział okulistyki oraz na adaptację pomieszczeń. Wartość całego projektu to 928 tys. zł. 

W ramach projektu zakupione zostaną fakoemulsyfikator z wiktrektomią tylną, aparat do elektrofizjologii, fondus kamery, laser do zabiegów na siatkówce oka z przystawką i wyposażeniem, autorefraktometr pediatryczny, ręczna lampa szczelinowa, panel optotypów z polaryzacją, dioptriomierz, tonometr indukcyjny z wyposażeniem oraz wziernik pośredni z wyposażeniem.

Czytaj: Warszawa: dziecięcy SOR przy ul. Niekłańskiej dzięki WOŚP ma nowy tomograf >>>

 

Na oddziale okulistyki leczone są wszystkie choroby narządu wzroku u dzieci i młodzieży. Wykonuje się tu także niezbędne zabiegi operacyjne np. dotyczące zaburzeń ustawienia gałki ocznej, zeza i oczopląsu, chorób przedniego odcinka gałki ocznej – zapalnych, bakteryjnych, wirusowych, alergicznych, zaćmy wrodzonej i patologicznej oraz wielu innych.

Inwestycja rozszerzy zakres świadczonych usług medycznych, a także podniesie poziom dotychczasowych. Okulistyka dziecięca to specjalność deficytowa – w skali kraju i województwa. Szpital stanie się samowystarczalny w zakresie diagnostyki i zwiększy swoją ofertę bez potrzeby zlecania na zewnątrz badań diagnostycznych.

Placówka przy ul. Niekłańskiej jest pierwszym szpitalem dziecięcym zbudowanym w Warszawie po II wojnie światowej. Zapewnia pomoc, diagnostykę i specjalistyczne leczenie dzieciom od noworodka do 18. roku życia. Nowoczesne urządzenia będą wykorzystywane do badania i leczenia bardzo małych dzieci (np. wcześniaków).

 
 
 

Zagadnienia związane z zamówieniami publicznymi są tematem szkolenia organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer. Jego celem jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy na temat nowych regulacji, z jednoczesnym omówieniem tematów, które szczególnie budzą jeszcze wiele wątpliwości wśród praktyków stosujących ustawę Prawo zamówień publicznych. Przekazywana wiedza opiera się na konkretnych przykładach i orzecznictwie, przy jednoczesnym uwzględnieniu faktu, iż za chwilę otworzą się nowe drogi pozyskiwania pieniędzy na dofinasowanie inwestycji z Unii Europejskiej.

Więcej informacji: www.profinfo.pl