W październiku 2015 roku w Warszawie z inicjatywy Fundacji Spełnionych Marzeń swoją działalność rozpoczął pierwszy w Polsce i w Europie Cancer Club. To niezwykłe miejsce powstało jako kluczowy element kampanii „Odczaruj raka” z myślą o corocznie powiększającej się społeczności onkologicznej.

Kampania „Odczaruj Raka” promuje innowacyjne podejście do problemu choroby i przełamuje stereotypy na temat osób chorych, a Cancer Club jako element tej ideologii stwarza możliwość integracji i aktywizacji tej społeczności. Miejsce to daje Fundacji Spełnionych Marzeń możliwość podtrzymania kontaktu z ogromną grupą byłych i obecnych podopiecznych, którzy osiągnęli pełnoletniość, ale nadal potrzebują przestrzeni, gdzie będą mogli realizować swoje indywidualne potrzeby. To swoisty azyl dla osób, które otarły się o chorobę nowotworową, ich rodzin oraz bliskich, gdzie w przyjaznej atmosferze, przy filiżance gorącej herbaty lub lampce domowego wina, osoby dotknięte problemem choroby mogą poczuć się w pełni wartościowo.

Fundacja Spełnionych Marzeń stworzyła Cancer Club na potrzeby prelekcji, warsztatów motywacyjnych, spotkań z ekspertami. Będzie to także miejsce pełne wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty, wystawy, wieczory poezji. Wiele wydarzeń współtworzonych będzie z udziałem wieloletnich przyjaciół Fundacji. Swoją pomoc w organizacji spotkań kulinarnych zaoferował Karol Okrasa, a cykl spotkań z poezją poprowadzi tam między innymi Mateusz Damięcki. Przede wszystkim jednak będzie to miejsce spotkań z ludźmi, z którymi można będzie podzielić się swoimi doświadczeniami, radościami, czasem też zmartwieniami.

Wszystko będzie się odbywać w klimacie przedwojennej warszawskiej kawiarni „Mała Ziemiańska”. W klubokawiarni będzie można delektować się wysokogatunkową kawą i herbatą, specjalnie wyselekcjonowanym winem i piwem, a także spróbować prostych, ale wyjątkowych w smaku staropolskich przekąsek. Dla gości dostępne będzie pianino, stary gramofon z kompletem unikalnych płyt, a także regał wypełniony książkami.

Środki finansowe uzyskane z komercyjnej działalności klubokawiarni przeznaczone zostaną na realizację statutowych celów Fundacji Spełnionych Marzeń.

Klub powstał przy ulicy Oleandrów 2/4.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.spelnionemarzenia.org.pl, stan z dnia 2 października 2015 r.