Kampania “Odczaruj Raka” promuje innowacyjne podejście do problemu choroby i przełamuje stereotypy na temat osób chorych, a Cancer Club jako element tej ideologii stwarza możliwość integracji i aktywizacji tej społeczności. Miejsce to daje Fundacji Spełnionych Marzeń możliwość podtrzymania kontaktu z ogromną grupą byłych i obecnych podopiecznych, którzy osiągnęli pełnoletniość, ale nadal potrzebują przestrzeni, gdzie będą mogli realizować swoje indywidualne potrzeby. To swoisty azyl dla osób, które otarły się o chorobę nowotworową, ich rodzin oraz bliskich, gdzie w przyjaznej atmosferze, przy filiżance gorącej herbaty lub  lampce domowego wina, osoby dotknięte problemem choroby mogą poczuć się w pełni wartościowo. 

Fundacja Spełnionych Marzeń stworzyła Cancer Club na potrzeby prelekcji, warsztatów motywacyjnych, spotkań z ekspertami. Będzie to także miejsce pełne wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty, wystawy, wieczory poezji. Wiele wydarzeń współtworzonych będzie z udziałem wieloletnich przyjaciół Fundacji. Swoją pomoc w organizacji spotkań kulinarnych zaoferował Karol Okrasa, a cykl spotkań z poezją poprowadzi tam między innymi Mateusz Damięcki. Przede wszystkim jednak będzie to miejsce spotkań z ludźmi, z którymi można będzie podzielić się swoimi doświadczeniami, radościami, czasem też zmartwieniami. 

Czytaj: Eksperci przekonują: diagnoza o raku nie musi być wyrokiem >>>

Wszystko będzie się odbywać w klimacie przedwojennej warszawskiej kawiarni „Mała Ziemiańska”. W klubokawiarni będzie można delektować się wysokogatunkową kawą i herbatą, specjalnie wyselekcjonowanym winem i piwem, a także spróbować prostych, ale wyjątkowych w smaku staropolskich przekąsek. Dla gości dostępne będzie pianino, stary gramofon z kompletem unikalnych płyt, a także regał wypełniony książkami.

Środki finansowe uzyskane z komercyjnej działalności klubokawiarni przeznaczone zostaną na realizację statutowych celów Fundacji Spełnionych Marzeń. 

Klub powstał przy ulicy Oleandrów 2/4. 

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia jest największą na rynku bazą elektronicznych wersji książek z zakresu ochrony zdrowia. Zawiera ponad 100 książek z zakresu prawa ochrony zdrowia, zarządzania oraz rachunkowości w ochronie zdrowia. 

  

Szczegółowe informacje: www.profinfo.pl