Podpisując w 2014 roku umowę z Enel-Med, Legia Warszawa wzorem największych klubów w Europie zdecydowała, aby opiekę medyczną nad wszystkimi zawodnikami powierzyć jednej wyspecjalizowanej placówce. 

Klinika Enel-Sport zlokalizowana jest w koronie stadionu Legii Warszawa, przy ulicy Łazienkowskiej 3. Wraz ze Szpitalem Centrum Enel-Med w Warszawie, przy alei Solidarności 128, będzie świadczyć kompleksowe usługi medyczne z zakresu diagnostyki, rehabilitacji, leczenia operacyjnego i nieoperacyjnego urazów sportowych oraz schorzeń ortopedycznych. 

- Sukces Enel-Sport chcemy budować na połączeniu doświadczenia najlepszych lekarzy w kraju, z topowym sprzętem, jakiego nie posiada jeszcze żadna inna placówka w Polsce. Chcemy, aby klinika wyróżniała się na rynku kompleksowymi usługami – od diagnostyki, przez leczenie operacyjne, aż po rehabilitację. W klinice będziemy nie tylko leczyć urazy ortopedyczne, ale też wspierać osoby przygotowujące się do kolejnych sezonów, czy prowadzić tych, którzy dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę ze sportem – wyjaśnia wiceprezes Centrum Medycznego Enel-Med, Jacek Rozwadowski.

W klinice będą mogli leczyć się legioniści oraz inne osoby czynnie uprawiające sport, a także amatorzy. Z licznych zniżek w placówkach Enel-Med będą mogli skorzystać kibice Legii, którzy posiadają karnety na mecze stołecznej drużyny na aktualny sezon (10 procent zniżki).

Czytaj: Enel-Med otworzył klinikę medycyny estetycznej Estell>>>

- Zrealizowaliśmy kolejny bardzo ważny cel w działalności Klubu, który był jednym z naszych priorytetów od samego początku. Już od dawna pomagaliśmy innym sportowcom, a teraz najlepsi specjaliści, którzy zostaną zatrudnieni w jednym miejscu w klinice przy Łazienkowskiej 3, z pewnością przyczynią się do osiągania przez nich coraz większych sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej. Na otwarciu tej wyjątkowej placówki skorzystają nie tylko nasi piłkarze, przedstawiciele innych sekcji czy kibice, dla których został przygotowany specjalny system bonifikat, ale i cały polski sport. Chcemy pomagać zawodowcom oraz osobom amatorsko lub rekreacyjnie uprawiającym różne dyscypliny sportowe – mówi prezes Klubu Legia Warszawa, Bogusław Leśnodorski.

W Enel-Sport na pacjentów czeka między innymi jedna z nielicznych w Polsce bieżnia antygrawitacyjna, bieżnie Woodway, rezonans magnetyczny 3T, czy urządzenia Biodex służące do zaawansowanej diagnostyki i treningu. Lekarze, którzy tworzą zespół medyczny Enel-Sport, na co dzień pracują z najwyższej klasy sportowcami, dlatego mają dostęp do najnowszych badań i światowych rozwiązań.  

- W naszej klinice stawiamy nie tylko na specjalistyczną diagnostykę, rehabilitację czy medycynę sportową. Naszym pacjentom proponujemy dużo więcej – między innymi konsultacje internistyczne, kardiologiczne, dietetyczne czy alergologiczne. Chcielibyśmy, by pacjenci przychodzili do nas, aby dobrze zaplanować trening czy wybrać sport odpowiedni dla siebie, a nie tylko wtedy, kiedy już przydarzyła się im kontuzja. Zawsze mówię pacjentom, że najważniejsza jest profilaktyka, dzięki niej oszczędza się nie tylko czas i pieniądze, ale przede wszystkim zdrowie – tłumaczy dr n. med. Jacek Jaroszewski, kierownik medyczny Enel-Sport oraz lekarz reprezentacji Polski w piłce nożnej i zespołu Legii Warszawa.

Pierwsza placówka Enel-Sport będzie przyjmować pacjentów już od 23 listopada 2015. Jednak jeszcze w roku 2015, w ramach współpracy z Klubem, zostanie uruchomiony kolejny tego typu oddział – tym razem dedykowany głównie dzieciom. Druga placówka Enel-Sport powstanie również na terenie kompleksu Legii, od strony ulicy Myśliwieckiej. Zakres jej usług będzie koncentrować się przede wszystkim na zdrowiu małych sportowców. W ofercie znajdą się również nowe usługi przeznaczone dla dorosłych pacjentów – zajęcia fitness, treningi z trenerem indywidualnym, a także odnowa biologiczna ciała i SPA. Enel-Med planuje już uruchomienie trzeciego oddziału sygnowanego Enel-Sport, który będzie działać w Poznaniu.

Centrum Medyczne Enel-Med S.A. to polska firma rodzinna, oferująca pełną obsługę medyczną. Enel-Med opiekuje się pacjentem od konsultacji, przez diagnostykę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację. Na ogólnopolską sieć medyczną Enel-Med składają się dwa szpitale zlokalizowane w Warszawie: Szpital Zacisze oraz Szpital Centrum, wieloprofilowe oddziały własne w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu oraz sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych, a także ponad 1300 placówek partnerskich na terenie całego kraju. Od 2014 roku w ramach sieci funkcjonuje również Klinika Medycyny Estetycznej Estell, a od 2015 klinika medycyny sportowej Enel-Sport. Enel-Med zatrudnia wybitnych lekarzy, blisko 60 specjalizacji. Kompleksowa oferta wieloprofilowych oddziałów obejmuje między innymi badania laboratoryjne i szeroki zakres badań diagnostycznych takich jak USG, EKG, RTG, tomografia czy rezonans magnetyczny. Enel-Med świadczy też usługi w zakresie stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii. Spółka od 2011 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Centrum Medyczne Enel-Med posiada certyfikat ISO 9001.

Dowiedz się więcej z książki
Pozyskiwanie kapitału na innowacyjne przedsięwzięcia w opiece zdrowotnej
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł