W imprezie udział biorą między innymi: Magdalena Boczarska, Maria Sadowska, Hanna Bakuła oraz profesor Zbigniew Izdebski – Honorowy Obywatel Województwa Lubuskiego i Lubniewic.

Jednym z głównym punktów festiwalu jest strefa zdrowia. Mieści się ona na lubniewickim rynku i w Gminnym Ośrodku Kultury. To tam eksperci prowadzą zajęcia dotyczące edukacji seksualnej oraz zdrowego stylu życia. W podobnym tonie utrzymana  jest X Ogólnopolska Debata o Zdrowiu Seksualnym pod przewodnictwem profesora Zbigniewa Izdebskiego, która również znalazła się w programie wydarzenia.

Festiwal to także spotkania ze znanymi osobistościami. Goście imprezy będą mogli porozmawiać z m.in.: Krzysztofem Daukszewiczem, Marią Sadowską, czy też Magdaleną Boczarską odtwórczynią roli Michaliny Wisłockiej w filmie „Sztuka Kochania”. Festiwal Michaliny Wisłockiej potrwa do niedzieli 9 lipca 2017 roku. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej samorządu województwa lubuskiego (www.lubuskie.pl).

Park Miłości im. Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach to zabytkowy park położony nad brzegiem jeziora Lubiąż, między Starym i Nowym Zamkiem. To miejsce wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Na szczególną uwagę zasługują liczne rzeźby, które nawiązują do tematyki miłości - partnerskiej i rodzicielskiej, które powstały jako efekt warsztatów rzeźbiarskich. Na odrestaurowanym Mostku Miłości goście odwiedzający park mogą zawiesić kłódki symbolizujące trwałość uczuć. Obok znajduje się zakątek z Ławeczką Miłości, stanowiący swoistego rodzaju hołd złożony pamięci Michaliny Wisłockiej. Autorka „Sztuki kochania” właśnie w Lubniewicach przeżyła swoją wielką miłość. Park Miłości otwarto w 2013 roku Inicjatywę jego utworzenia wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Źródło: www.lubuskie.pl