Neomedic posiada największą w Polsce sieć szpitali  o profilu położniczo-ginekologicznym zlokalizowanych w południowej Polsce (Kraków, Nowy Sącz, Chorzów) oraz specjalistyczne centra medyczne oferujące pacjentom dostęp do profesjonalnych usług medycznych. W ramach Neomedic funkcjonują: Ujastek w Krakowie, Śląski Instytut Matki i Noworodka w Chorzowie oraz Medikor w Nowym Sączu.

- Proces rebrandingu jest elementem założeń dotyczących rozwoju naszej spółki w branży usług medycznych. Zmiany dotyczą brandu nazwy spółki parasolowej zarządzającej podmiotami Grupy. Doceniamy wartość i znajomość marek lokalnych wśród pacjentów. Ich nazewnictwo nie ulegnie zmianie - mówi Roman Wylezol, prezes zarządu Neomedic Sp. z o.o.

Jeden ze szpitali sieci, Szpital Ujastek w Krakowie, jako jedyny prywatny szpital w południowej Polsce, oferuje wysokospecjalistyczną opiekę neonatologiczną z III, najwyższym stopniem referencyjności. Jest on wiodącym ośrodkiem w Małopolsce z zapleczem intensywnej terapii noworodka gwarantujący najwyższy poziom opieki i bezpieczeństwa nad matką i noworodkiem.

- Obecnie przygotowujemy się do otwarcia nowoczesnego szpitala położniczo-ginekologicznego w Nowym Sączu. Otwarcie tej placówki zaplanowane jest na jesień 2014 roku. Natomiast jeszcze w sierpniu 2014, w Krakowie, otworzymy komercyjny oddział estetyki i chirurgii jednego dnia – podkreśla Roman Wylezol, prezes zarządu Neomedic Sp. z o.o..

Zdecydowana większość usług w centrach medycznych zarządzanych przez Neomedic realizowana jest w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Obok tego rodzaju świadczeń wszystkie centra z portfela Neomedic dynamicznie rozwijają komercyjną ofertę opieki medycznej oraz sieć profesjonalnych Szkół Rodzenia.

Neomedic jest jedną ze spółek portfelowych Innova Capital, należącego do czołówki środkowoeuropejskich funduszy private equity, inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 roku do chwili obecnej Innova ulokowała blisko 500 mln euro w 40 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu. W 2012 roku zainwestowała w  krakowski Szpital Położniczo-Ginekologiczny Ujastek rozpoczynając w ten sposób budowę grupy medycznej skoncentrowanej na opiece zdrowotnej dla matki i dziecka.