Przedstawiciele uczelni medycznych zostali nominowani w kategoriach: zarządzenie uczelnią, infrastruktura oraz umiędzynarodowienie. W pierwszej z tych kategorii w gronie nominowanych znalazł się profesor Paweł Górski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W kategorii infrastruktura  nominowany został profesor Jacek Wysocki z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a w kategorii umiędzynarodowienie - profesor Grzegorz Oszkinis z tej samej uczelni.

Poza tym nominowano przedstawicieli uczelni w kategoriach – innowacyjność oraz współpraca z otoczeniem.  
 
Konkurs Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2015 organizują: Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma doradcza PCG Polska. 
 

- W swoim życiu pracowałem na uczelniach w wielu różnych krajach, w różnych strefach kulturowych. Nie ma jednego modelu zarządzania uczelniami, który można uznać za dominujący i za wzorcowy dla nas. Dzisiaj zarządzanie polskimi uczelniami jest w moim przekonaniu przedmiotem zasadnej troski. W konkursie chcielibyśmy zacząć wskazywać, które elementy zarządzania uczelniami uważamy za właściwe, godne naśladowania, aby za jakiś czas można było ten model zarządzania w Polsce promować - powiedział w poniedziałek 9 listopada 2015 podczas konferencji prasowej w Warszawie przewodniczący kapituły konkursu prof. Michał Kleiber.

Jak poinformowano podczas konferencji prasowej, do pierwszej edycji konkursu nadesłano 169 zgłoszeń z 65 uczelni: 50 publicznych i 15 niepublicznych. 

Oficjalne ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi 23 listopada br. podczas Gali Konkursu LUMEN 2015 towarzyszącej Konferencji Liderów Zarządzania Uczelnią. (pap)
 
 
Dowiedz się więcej z książki
Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł