Uprawnienia do prowadzenia kierunku lekarskiego uczelnia otrzymała decyzją ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 13 lipca 2015 roku. Studia zostaną uruchomione od roku akademickiego 2016/2017.

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego jest największą niepubliczną uczelnią akademicką Małopolski. Proponuje kandydatom naukę na kilkunastu kierunkach studiów. Absolwent w zależności od poziomu kształcenia może uzyskać tytuł zawodowy licencjata, inżyniera lub magistra.

Uczelnia prowadzi Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych, Wydział Psychologii i Nauk Humanistycznych, Wydział Architektury i Sztuk Pięknych, Wydział Nauk o Bezpieczeństwie, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, a także Wydział Zdrowia i Nauk Medycznych, na którym kształci w kierunkach: pielęgniarstwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, dietetyka i kosmetologia. Prowadzi także wydział zamiejscowy w Tychach.

Uczelnia rozpoczęła działalność jako Krakowska Szkoła Wyższa im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na podstawie decyzji ministra edukacji narodowej z 27 stycznia 2000 roku.

Czytaj: Pomorski Uniwersytet Medyczny będzie kształcić studentów z Niemiec>>>

Od lat według rankingu uczelni wyższych czasopisma Perspektywy zajmujemy pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych w Małopolsce, a w 2015 roku awansowała na 7 pozycję w kraju i jako jedyna uczelnia niepubliczna otrzymała nagrodę specjalną – Awans Roku 2015.

Dowiedz się więcej z książki
Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł