Do 5 marca 2015 roku trwa II edycja plebiscytu "Kobiety Medycyny", w którym internauci wybierają najbardziej aktywne i skuteczne kobiety działające w polskim systemie ochrony zdrowia.

W tym roku wśród nominowanych znalazła się profesor Irena Lipowicz, doceniona między innymi za złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tworzenia rejestrów medycznych oraz liczne wystąpienia dotyczące praw pacjentów.

Poza tym wśród kandydatek jest Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux-Med, Małgorzata Gałązka-Sobotka, członek Rady NFZ, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego czy Beata Małecka-Libera, posłanka na Sejm RP, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Plebiscyt organizowany jest przez redakcję Portali Medycznych, która ogłosiła listę 30 kandydatek do tytułu Kobiet Medycyny 2015. Sylwetki kandydatek wraz z uzasadnieniem nominacji są prezentowane na stronie internetowej www.kobietymedycyny.pl.

Na stronie zamieszczony jest również formularz do głosowania. Każdy internauta może oddać 3 głosy na - jego zdaniem - najbardziej aktywne i skuteczne kobiety w polskiej medycynie i ochronie zdrowia w ciągu ostatnich 12 miesięcy (jeden głos na jedną kandydatkę).

Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi 6 marca 2015 r. na stronach internetowych www.portalemedyczne.pl oraz www.kobietymedycyny.pl.

Pięć kandydatek, które uzyskają największą liczbę głosów, otrzyma pamiątkowe dyplomy i zestawy upominków ufundowane przez markę Pharmaceris. Trzy kandydatki, które uzyskają największą liczbę głosów, otrzymają 3-dniowe vouchery pobytowe dla 2 osób ufundowane przez Hotel Artus w Karpaczu.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.kobietymedycyny.pl, stan z dnia 18 lutego 2015 r.