Na toruńskich Bielanach od pół roku trwa budowa nowego obiektu lecznicy. Nowy szpital ma powstać w ciągu 36 miesięcy i ma być jednym z najnowocześniejszych w kraju.

Uwzględniająca europejskie standardy dla tego typu placówek rozbudowa i modernizacja obejmuje wzniesienie nowego, połączonego z istniejącym, budynku głównego oraz pawilonów dla szpitala zakaźnego i pięciu oddziałów psychiatrycznych, pawilonu administracyjnego, w którym znajdzie się też szpitalna apteka, oraz czterokondygnacyjnego parkingu.

Główny budynek obecnego szpitala zostanie poddany gruntowanej modernizacji. Nowy gmach główny lecznicy pomieści między innymi oddział ratunkowy, z własnymi salami operacyjnymi i nowoczesnym zapleczem diagnostycznym, sąsiadujący z oddziałem kardiologii inwazyjnej, a także główny blok operacyjny szpitala, cztery oddziały łóżkowe (w tym 318 nowych łóżek na oddziałach zabiegowych) i umiejscowione na dachu lądowisko dla helikopterów.

 [-DOKUMENT_HTML-]

Środki, które szpital otrzyma w ramach podpisanej umowy, zostaną wykorzystane do sfinansowania budowy i części wyposażenia nowego gmachu głównego lecznicy. Na pozostałą pulę złożą się kredyt pomocowy Europejskiego Banku Inwestycyjnego (Europejski  Fundusz na  rzecz Inwestycji  Strategicznych w ramach tzw. planu Junckera), środki własne samorządu województwa i środki własne placówki oraz wsparcie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl