W nowo wybudowanym obiekcie znajdzie się 170 łóżek. 25 stycznia 2017 roku podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Rozbudowa rozpocznie się w roku 2017, a oddanie do użytku budynku nastąpi w drugiej połowie 2019 roku.

Wartość inwestycji będzie wynosiła ponad 31 mln zł. Decyzję o zabezpieczeniu połowy środków podjął w sierpniu 2014 roku samorząd województwa śląskiego. Drugą połowę, z rezerwy celowej budżetu państwa, minister rozwoju przyznał w lutym 2016 roku.

Inwestycja nie powiększy dotychczasowej bazy łóżkowej Centrum, gdyż zasadniczym powodem, dla którego podjęto decyzję o powiększeniu powierzchni użytkowej szpitala, jest nadmierne zagęszczenie łóżek w salach chorych oraz niedostatek pomieszczeń sanitarnych i higienicznych. 

Placówka stanowi unikalny specjalistyczny szpital rehabilitacyjny będący strategiczną jednostką opieki zdrowotnej województwa śląskiego. Posiada 560 łóżek i leczy rocznie około 8000 chorych. Liczba porad udzielanych co roku w specjalistycznej poradni rehabilitacyjnej dochodzi do 10 tysięcy. W 42 specjalistycznych salach gimnastycznych, gabinetach fizjoterapii i hydroterapii przeprowadza się miesięcznie ponad 90 tysięcy procedur fizjoterapeutycznych.

Źródło: www.slaskie.pl