W ramach przeprowadzonej modernizacji dostosowano do obowiązujących wymogów pomieszczenia oddziału ginekologiczno-położniczego z onkologią ginekologiczną oraz oddziału noworodków z pododdziałem intensywnej terapii i patologii noworodka. Urządzono głównie dwuosobowe sale pacjentek, które posiadają bezpośredni dostęp do łazienek. Na nowym oddziale wybudowano także nowoczesną salę intensywnego nadzoru noworodków.

Prace modernizacyjne trwały ponad pół roku, od maja do grudnia 2016 roku. Środki z budżetu województwa przekazano w ramach konkursu realizowanego przez Urząd Marszałkowski, a skierowany do wojewódzkich podmiotów leczniczych na realizację zadań związanych z dostosowaniem infrastruktury do obowiązujących przepisów.

- Jedną z zasadniczych misji samorządu województwa jest wspieranie opieki zdrowotnej. Dlatego wspieramy placówki służby zdrowia wykorzystując do tego zarówno środki z naszego budżetu, jak i fundusze europejskie. Udało nam się wesprzeć w ten sposób wiele inwestycji w szpitalach, co przekłada się na komfort pacjentów - mówił podczas otwarcia oddziału marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, przypominając, że w ostatnim czasie województwo pomogło w zorganizowaniu w tarnowskim szpitalu oddziału opieki psychiatrycznej oraz włączyło go w program termomodernizacji.

Samorządowi województwa małopolskiego podlega 14 szpitali.

Źródło: www.malopolskie.pl