W budynku zamontowano klimatyzację, ekologiczny system odzyskiwania ciepła a także system elektronicznej rejestracji do lekarzy za pomocą OSOZ i Internetowego Konta Zdrowotnego. To już 25. placówka w Grupie CenterMed.

 - Od lat staramy się wyznaczać nową jakość w opiece nad pacjentami. Zaczynaliśmy w 1997 roku od jednej przychodni, teraz mamy sieć placówek nie tylko w Małopolsce, ale także między innymi w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Katowicach, Kielcach, wkrótce w Opolu. Nowa przychodnia w Tarnowie to swoista „perła w koronie” w Grupie CenterMed – podkreśla prezes CenterMed Andrzej Witek.

Placówka ma cztery kondygnacje, znajduje się w niej 25 gabinetów i pracowni. Główną część zajmuje największe w Tarnowie Centrum Pediatryczne działające w ramach umowy z NFZ. W placówce przyjmują także lekarze rodzinni  w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. W gabinetach urządzono również Centrum Medycyny Podróży oraz gabinety stomatologiczne. Wkrótce w CenterMed Szkotnik, do dyspozycji pacjentów, będą lekarze specjaliści – ortopedzi i chirurdzy. W ciągu kilku tygodni zaczną działać cyfrowa pracownia rentgenowska, USG i densytometria. W budynku jest także apteka i sklep medyczny.

Otwarcie nowej placówki CenterMed połączone było z rozpoczęciem akcji prozdrowotnej „Rośniemy zdrowo”. Ponad 5 tysięcy tarnowian otrzymało w prezencie torebki z nasionami do posadzenie w doniczkach w domu, aby promować ideę „miejskiego ogrodnika”. W dniu otwarcia odbył się także festyn rodzinny  z grą terenową – „Rośniemy zdrowo” zorganizowany wspólnie przez CenterMed i Centrum Handlowe MAX. W tarnowskich szkołach ogłoszony będzie konkurs na zakładanie warzywniaków.

Grupa CenterMed to 24 wielospecjalistyczne przychodnie medyczne oraz szpital z przychodnią. Placówki wykonują rocznie ponad 2 tysiące świadczeń medycznych. Blisko 100 tysięcy pacjentów zapisanych jest do lekarzy rodzinnych w placówkach CenterMed. Sieć posiada  ponad 200 podwykonawców w całej Polsce, obsługuje około 3000 klientów korporacyjnych. Posiada kontrakty z NFZ i sieciami ubezpieczeniowymi. Zatrudnia ponad 800 pracowników (w tym ponad 500 pracowników medycznych).