Od 1 stycznia 2015 roku Szpital Medicover na bazie umowy z NFZ realizuje pakiet „Szybka terapia onkologiczna”. I chociaż zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia pakiet ten obejmuje zarówno diagnostykę, jak i wdrożenie leczenia u pacjentów z już zdiagnozowanym nowotworem, to w placówce realizujemy leczenie szpitalne u pacjentów ze zdiagnozowanym nowotworem , którzy posiadają „zieloną kartę” – mówi Alicja Brzozowska, dyrektor ds. rozwoju Szpitala Medicover.

Jeżeli w przypadku leczenia pacjentów już leczonych w szpitalu zostanie wykryty nowotwór, szpital również wystawi „zieloną kartę".

- Po potwierdzeniu rozpoznania nowotworu pacjent ma prawo natychmiast zgłosić się do naszego szpitala i w trybie pilnym zostanie zorganizowane konsylium lekarskie, które opracuje całościowy plan leczenia – wyjaśnia Alicja Brzozowska.

W procesie leczenia pomaga specjalnie przydzielony koordynator, który przejmując „opiekę” nad pacjentem pozwala mu skupić się tylko na powrocie do zdrowia.

„Szybka terapia onkologiczna” w Szpitalu Medicover obejmuje zabiegi operacyjne związane z leczeniem nowotworów złośliwych: żołądka, jelita grubego, tarczycy, piersi, macicy i jajników oraz czerniaka. Dalsze leczenie chemio- i radioterapią będzie koordynowane przez nasz ośrodek i realizowane we współpracy z innymi ośrodkami onkologicznymi. Już w pierwszych dniach stycznia 2015 zgłosiło się do nas kilkanaścioro pacjentów, u których zorganizowane jest wdrożenie postępowania na zasadach szybkiej ścieżki onkologicznej.

- Wprowadzenie tego pakietu w Szpitalu Medicover pozwala na leczenie pacjentów z nowotworami złośliwymi bez limitu. W przyszłości mamy nadzieję na uzyskanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który pozwoli na realizowanie świadczeń w zakresie chemioterapii – dodaje Alicja Brzozowska.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.medicover.pl, stan z dnia 21 stycznia 2015 r.