Przejęte zostały oddziały – ginekologiczno-położniczy oraz neonatologiczny, a także poradnie ginekologiczno-położnicza i neonatologiczna. Są to specjalności, w których specjalizuje się Centrum Zdrowia w Tuchowie.

W przejętych oddziałach na bazie sal chorych powstają pokoje dla mam i dzieci, podobne do tych ze szpitala w Tuchowie, które zostały zmodernizowane w 2014 roku.               

- Zaadoptowaliśmy już dwa pierwsze dwuosobowe pomieszczenia wyposażone we własną łazienkę. Ruszają prace przy kolejnych dwóch pokojach – relacjonuje dyrektor operacyjny Centrum Zdrowia Tuchów Marcin Tabiś. Przy dąbrowskiej porodówce ma także powstać szkoła rodzenia. 

Czytaj: Tuchów: otwarto nową porodówkę w szpitalu >>>

Podstawowym celem, który postawiła przed sobą spółka, jest rewitalizacja porodówki. 
Doświadczenia z Tuchowa, które zaowocowały przyznaniem certyfikatu Szpitala Przyjaznego Dziecku, będą teraz pomocne w Dąbrowie Tarnowskiej. 
- Chcemy wykorzystywać potencjał świetnego, dąbrowskiego zespołu specjalistów, którego skład pozostaje bez zmian. Zamierzamy się skupić na jakości świadczeń i pracy nad wprowadzeniem standardów,  które są naszym wyróżnikiem w Tuchowie. Będziemy stosować indywidualne podejście do każdej z pacjentek. Bardzo nam zależy na wysokim poziomie bezpieczeństwa medycznego. Jesteśmy przekonani, że już niebawem dąbrowska porodówka stawać jeszcze bardziej konkurencyjna nie tylko dla pacjentek   z Małopolski, ale także województw podkarpackiego i świętokrzyskiego – podsumowuje prezes CZ Tuchów Tomasz Olszówka. 
 Przejęcie oddziałów i przychodni w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się na zasadzie umowy najmu lokali wraz z wyposażeniem zawartej przez Centrum Zdrowia Tuchów z dyrektorem ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej. Małopolski Oddział NFZ wyraził zgodę na przeniesieni praw i obowiązków wynikających z umowy. 

W maju 2015 roku Centrum Zdrowia Tuchów przejęło także Zakład Opiekuńczo – Leczniczy w Dąbrowie Tarnowskiej, funkcjonujący wcześniej w strukturach szpitala. Organem założycielskim szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej jest powiat dąbrowski.

Centrum Zdrowia Tuchów powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Prowadzi zespół poradni specjalistycznych oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia. Posiada także Centrum Rehabilitacji oraz Ośrodek Psychoterapii. Prowadzi  placówki w Biadolinach Radłowskich, Bruśniku, Ciężkowicach, Gromniku, Jastrzębi, Jodłowce Tuchowskiej, Siemiechowie, Szerzynach, Wierzchosławicach i Wojniczu. Podstawową opieką zdrowotną placówka obejmuje blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu. Centrum jest prowadzone przez spółkę pracowniczą.

Poszerzenie wiedzy z zakresu różnicowania odpowiedzialności podmiotu leczniczego zatrudniającego personel medyczny na podstawie takich form jak umowa o pracę czy tzw. kontrakt to zadanie szkolenia organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer. Dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy będą mogli wybrać najkorzystniejszą, z punktu widzenia prowadzonej przez siebie działalności (także aspektów finansowych i podatkowych), formę współpracy z personelem medycznym.

Szczegółowe informacje: www.profinfo.pl