Podniesienie standardu warunków pobytu to jeden z elementów szerszego planu szpitala, który coraz bardziej specjalizuje się w leczeniu osób w podeszłym wieku - poinformowała PAP Renata Szczepocka z Grupy Nowy Szpital Sp. z o.o., do której należy szpital. Dodała, że we wrześniu ub. r. w tym szpitalu oddano do użytku kompleksowo wyremontowany oddział internistyczno-geriatryczny.

Według dyrektor skwierzyńskiego szpitala Marzeny Kucharskiej, społeczeństwo starzeje się i rośnie długość życia, a to oznacza, że coraz więcej osób będzie wymagało specjalistycznego leczenia i opieki.

Mieszczący się w zabytkowym budynku ZOL wyposażono w specjalistyczne łóżka, zabezpieczające przed upadkiem. Wyremontowano wszystkie pomieszczenia - sale, sanitariaty itp. Ciągi komunikacyjne oraz drzwi oznaczono fosforyzującymi liniami, dzięki czemu pacjent nawet w nocy trafi do celu.

Podopiecznymi zakładu są przeważnie osoby w podeszłym wieku, schorowane, które mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską i lekarską, w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia można ich szybko przenieść na oddział szpitalny. (PAP)

mmd/ bos/