Środki finansowe będą pochodziły z trzech źródeł: budżetu państwa, urzędu marszałkowskiego województwa zachodniopomorskiego oraz ze środków własnych szpitala w Zdrojach.

Nowy budynek powstanie w samym centrum kompleksu szpitalnego. Obiekt, o łącznej powierzchni użytkowej liczącej około 8.400 mkw będzie miał 6 kondygnacji. Docelowo powstać ma tutaj szpitalna izba przyjęć, oddział ratunkowy, oddział chirurgii dziecięcej i urologii z pododdziałem ortopedii, oddział obserwacyjny oraz lądowisko dla helikopterów na dachu budynku.

- To projekt, który zainicjowaliśmy parę lat temu. Na początku borykał się on wprawdzie z problemami finansowymi, ale udało się je przezwyciężyć. Globalna wartość inwestycji wyniesie w sumie ponad 100 milionów złotych. To pokazuje jej rozmiar i społeczną wartość. Rozpoczęliśmy ją 4 lata temu. Dziś można już korzystać z Centrum Ginekologii i Położnictwa, miejsca nowoczesnego i bardzo obleganego. Budowa kolejnego obiektu w ramach Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem zamknie cały proces inwestycyjny – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Do tej pory w ramach Centrum wybudowano już między innymi pawilon ginekologiczno-położniczo-noworodkowy oraz Centrum Leczenia Oparzeń dla Dzieci i Młodzieży.

- Dla nas to wielki dzień. Podpisujemy akt erekcyjny pod budowę najważniejszego budynku naszej placówki, a mianowicie pawilonu zabiegowego. Zresztą lecznictwem zabiegowym nasz szpital stoi. To w nowym budynku Centrum znajdą się przeniesione oddziały ze szpitala przy ulicy Św. Wojciecha,  w tym oddział chirurgii, ortopedii i blok operacyjny. Przed nami trudny czas budowy, ale wierzę, że inwestycja już za dwa lata będzie służyć mieszkańcom Pomorza Zachodniego - podkreśliła dyrektor szpitala w Zdrojach Danuta Śliwa.

Zgodnie z harmonogramem inwestycja powinna zakończyć w pierwszym kwartale 2017 roku.