Karetki wyposażone są w najnowszy sprzęt i aparaturę medyczną, między innymi defibrylator z możliwością  teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompę infuzyjną,  nosze podbierające, deskę ortopedyczną czy  krzesełko transportowe.

- Od 2010 roku ze środków własnych lub z pomocą środków unijnych zakupiliśmy 75 ambulansów. Wydaliśmy na to ponad 35 mln zł. To działania konieczne, bo ambulanse, podobnie jak inne eksploatowane intensywnie rzeczy ulegają zużyciu. Zdarza się, że ambulans przejeżdża w miesiącu 5 tysięcy kilometrów. Życzę załogom karetek aby wyjeżdżały jak najrzadziej i aby wszelkie interwencje kończyły się pomyślnie -  mówił dyrektor WSPR Roman Pałka.

Czytaj: Sejm zdecydował: karetki bez akcyzy >>>

- Nikt nie zna dnia i godziny, kiedy będzie potrzebna pomoc ratowników. Sprawne i szybkie udzielenie pomocy jest możliwe wyłącznie, gdy służby działają odpowiednio. Gratuluję WSPR konsekwentnej polityki doskonalenia kadr i unowocześniania taboru. To także inwestycje w modernizację siedzib. Kolejna z nich otwarta zostanie w przyszłym tygodniu w Choszcznie - mówił marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Nowe Mercedesy zastąpią wyeksploatowane już ambulanse i trafią do sześciu powiatów województwa zachodniopomorskiego, do Szczecina (3 pojazdy), do Szczecina Dąbie (1), do Przybiernowa (1), Nowogardu (1), Stargardu Szczecińskiego (1), Dębna (1), Reska (1) i Kołobrzegu (1).