Pacjenci mogą tutaj skorzystać z bezpłatnej diagnostyki, między innymi densytometrii (diagnostyka osteoporozy), spirometrii (kontrola astmy i POCHP), badań laboratoryjnych dla pacjentów z cukrzycą oraz dla pacjentów po zawałach lub udarach.

Ośrodek zajmuje pomieszczenia o powierzchni prawie 600 m kw, wcześniej wykorzystywane na usługi bankowe. Lokalizacja nowego ośrodka w Poznaniu została wybrana ze względu na dostęp do prawie 1,5 milionowej populacji mieszkańców oraz do wykwalifikowanej kadry medycznej.

Synexus to największa na świecie sieć przychodni wyspecjalizowanych w prowadzeniu badań klinicznych. Działająca od 1992 roku firma dysponuje 30 placówkami zlokalizowanymi między innymi w Wielkiej Brytanii, Polsce, Bułgarii, Rumunii, na Ukrainie, Węgrzech, w Niemczech oraz RPA. Przychodnie Synexus obecne są w Polsce od 2003 roku. Obecnie zatrudnia tutaj ponad 200 specjalistów z dziedziny badań klinicznych.

Firma Synexus zajmuje się prowadzeniem badań klinicznych nowych leków oraz terapii. W badaniach obecnie uczestniczy ponad 3000 pacjentów w Polsce. W roku 2013 bezpłatne badania densytometryczne zostały wykonane dla 85 000 pacjentów, z tego u około 10 000 osób stwierdzono osteoporozę, a ponad 4 000 pacjentów z astmą mogło bezpłatnie wykonać kontrolne badanie spirometryczne.