Świętokrzyskie: pieniądze na leczenie problemów alkoholowych
Ponad 30 tysięcy złotych dla Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy i prawie 10 tysięcy złotych dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zarząd województwa przyznał tym jednostkom pieniądze na realizację zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.
Zgodnie z Wojewódzkim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na lata 2014-2020 przyznane dotacje przeznaczone są na podnoszenie kwalifikacji pracowników lecznictwa odwykowego z terenu województwa świętokrzyskiego oraz na doskonalenie umiejętności pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia. Oba szpitale ubiegały się do przyznanie dofinansowania na działania z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Pieniądze będą przeznaczone między innymi na szkolenia, studia podyplomowe i udział w specjalistycznych konferencjach.
Czytaj: Prawie 1 procent leczonych z uzależnienia od alkoholu ma mniej niż 19 lat>>>
Podczas posiedzenia, zarząd województwa świętokrzyskiego zdecydował, że na działania te do placówek trafi 40 tys. zł - Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy, w ramach którego działa Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia otrzyma 30 280 zł, a Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wysokości 9 720 zł.






