- Wsparcie ministerstwa otrzymały cztery szpitale. W sumie alokacja środków dla naszego województwa wynosi 7 procent. To naprawdę dużo – jest to również centrum urazowe dla dorosłych w Kielcach, niedługo podpiszemy umowę na centrum urazowe dla dzieci. To wszystko dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu – mówiła wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek podczas podpisywania umów z dyrektorami placówek.

- Jest to także spełnienie od wielu lat odwlekanych decyzji o budowie lądowisk przy szpitalnych oddziałach ratunkowych, a takie inwestycje będą miały miejsce w Skarżysku-Kamiennej i Ostrowcu Świętokrzyskim. System  ratownictwa medycznego w województwie rozwija się i jestem z tego bardzo zadowolony – podkreślił obecny także na spotkaniu wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Dofinansowanie dla szpitala w Staszowie wynosi 5,95 mln zł (wartość inwestycji to 7,47 mln zł), a szpital w Końskich otrzyma 2,99 mln zł (cała inwestycja warta jest 3,87 mln zł). Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim dostanie 5,95 mln zł (wartość inwestycji wynosi 10,1 mln zł), natomiast dofinansowanie placówki w Skarżysku-Kamiennej wyniesie 1,91 mln (koszt inwestycji to 2,3 mln zł).

Pieniądze dla szpitali pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: www.kielce.uw.gov.pl

 [-OFERTA_HTML-]