Firma zatrudnia obecnie ponad 300 osób, z czego prawie jedna trzecia/3 posiada tytuł doktora. Posiada biura w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Poznański oddział Selvity rozpocznie swoją działalność na przełomie sierpnia i września 2016 roku, ale firma już teraz rozpocznie rekrutację pracowników. Na początku planuje zatrudnić tam około 50 osób – głównie chemików, a w późniejszym okresie również biologów – i co najmniej podwoić tę liczbę do końca 2017 roku.
 
– Wielkopolska posiada fantastyczny potencjał naukowy. Mamy świadomość, że dla wielu zdolnych absolwentów tamtejszych uczelni, decyzja o przeprowadzce do Krakowa może być bardzo trudna, dlatego zdecydowaliśmy, że to my przyjdziemy do nich – mówi dr Mirosława Zydroń, Członek Zarządu Selvita S.A. – Fundament poznańskiego zespołu będą tworzyły osoby pochodzące z tego regionu, które od dłuższego czasu pracują w naszych laboratoriach w Krakowie. Jednocześnie rozpoczynamy w stolicy Wielkopolski intensywną rekrutację. Wybranych kandydatów zaprosimy na kilka miesięcy do Krakowa, aby mieli okazję wdrożyć się w naszą organizację zanim rozpoczną pracę w docelowym miejscu – dodaje.
 
Siedziba Selvity i główne laboratoria mieszczą się w Krakowie. Ich powierzchnia wynosi obecnie 2 700 mkw i w samym tylko 2015 roku wzrosła o połowę. W minionym roku Selvita otworzyła też biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie – w regionach Bostonu i San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii.
 
- Blisko 90 procent przychodów Selvity pochodzi obecnie od klientów zagranicznych, przede wszystkim z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Oczekujemy, że dzięki bezpośrednim zaistnieniu na największych światowych rynkach liczba zleceń wzrośnie, a wraz z nią rosnąć będzie zatrudnienie w naszej firmie – tłumaczy Mirosława Zydroń.
 
Na początku poznański obiekt będzie przede wszystkim realizował zlecenia usługowe, ale docelowo ma zostać „drugim sercem Selvity”, aktywnie uczestnicząc w prowadzonych projektach innowacyjnych.
 
- Świadczymy usługi dla firm z całego świata, przede wszystkim z sektora medycznego i chemicznego. Wśród nich znajduje się siedem z dziesięciu największych koncernów farmaceutycznych. Posiadamy jednocześnie portfel kilkunastu własnych projektów innowacyjnych, w ramach których opracowujemy nowe, oryginalne leki, głównie na raka. Część z nich realizujemy we współpracy z takimi koncernami jak Merck czy H3 Biomedicine – mówi Mirosława Zydroń.

Czytaj: Powstanie Polska Platforma Innowacyjnej Neuromedycyny InnoNeuroMed >>>

 
Poznański oddział Selvity zostanie zlokalizowany w WCZT na terenie Kampusu Morasko.
 
- Planujemy blisko współpracować z poznańskim środowiskiem akademickim i biurami karier wyższych uczelni. Zależy nam na nawiązaniu współpracy z najlepszymi młodymi naukowcami – deklaruje Mirosława Zydroń.
 
W marcu Selvita zaprezentuje swoją ofertą podczas targów pracy Absolvent Talent Day (21 marca, Międzynarodowe Targi Poznańskie) oraz w ramach Dnia z Biurem Karier na Wydziale Chemicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza (22 marca).
 
Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne.

Selvita została założona w 2007 roku. Obecnie zatrudnia 314 pracowników, w tym 94 z tytułem doktorskim. Główna siedziba spółki i laboratoria mieszczą się w Krakowie. Selvita posiada biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie, w Regionie Bostonu i Regionie San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

W obszarze badań nad chorobami nowotworowymi Spółka współpracuje m.in. z renomowanymi spółkami zagranicznymi H3 Biomedicine, Merck oraz Felicitex Therapeutics.

Selvita od 19 grudnia 2014 roku notowana jest na głównym rynku GPW.