Jedynym segmentem sprzedaży aptecznej, który zanotował wzrost w lipcu 2015, były kosmetyki. Tutaj w pierwszych dwunastu dniach lipca 2015 roku zanotowano wzrost o 2,2 procent. 

W porównaniu do pierwszych 12 dni czerwca 2015 roku wartość rynku aptecznego spadła natomiast we wszystkich badanych segmentach. W przypadku leków na receptę spadek wyniósł 14,9 procent, w przypadku leków OTC – 13,5 procent, w przypadku suplementów diety  – o 11,8 procent, a w przypadku kosmetyków o - 6,7 procent. 
 

Czyta:  LEX Apteka – źródło praktycznej informacji o prawie farmaceutycznym >>>

Oceniając sprzedaż, PharmaExpert bierze pod uwagę liczbę dni wolnych w określonym przedziale danego miesiąca. W lipcu 2014 były to 3 dni, w czerwcu 2015 – 3 dni, w lipcu 2015 – 4 dni. 
 

PharmaExpert specjalizuje się w dostarczaniu informacji pochodzących bezpośrednio z aptek. Regularnie prowadzi badania zjawisk zachodzących na rynku farmaceutycznym i medycznym w Polsce.

Aktualne informacje na temat rynku aptecznego, w tym komentarze eksperckie i codziennie aktualizowane akty prawne zapewnia unikalny produkt LEX Apteka.

Bezpłatne wersja testowa dostępna jest do pobrania www.produkty.lex.pl/apteka