Podczas warsztatów ich uczestnicy mieli okazję teoretycznego i praktycznego zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

 - Taka wiedza jest niezwykle ważna w przypadku gdy jesteśmy świadkami wypadku komunikacyjnego czy np. zasłabnięcia kogoś choćby na chodniku. Pierwsze minuty po takim zdarzeniu i nasze decyzje o tym czy pomóc, czy też nie, często decydują o dalszych losach tej osoby. Warto nauczyć się jak w takich sytuacjach reagować i czuć się pewnie. - mówi Paweł Bruger, rzecznik prasowy WSZ w Skierniewicach. 

Warsztaty poprowadził ratownik ze skierniewickiego szpitala, Grzegorz Gwiaździński. W ich organizacji pomogli również harcerze ze skierniewickiego hufca ZHP.  Szkolenie z zasad pierwszej pomocy szpital organizował wspólnie z Hospicjum im. Anny Olszewskiej, w ramach promocji akcji przekazywania 1 procenta podatku na tę organizację pożytku publicznego. W tym roku 1 procent można również przekazywać na rzecz szpitala. 

Czytaj: Skierniewice: szpital zmienia nazwę >>>

- Z uzyskanych w ten sposób pieniędzy w tym roku postaramy się zakupić materace przeciwodleżynowe dla szpitala, takie materace najczęściej służą pacjentom onkologicznym w szpitalu, a więc również naszym podopiecznym. - mówi Magdalena Kuśmierczyk, prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach.