Audyty certyfikacyjne odbywają się w skierniewickiej placówce co roku, a raz na 3 lata certyfikat jest odnawiany. Kontrolę recertyfikacyjną w tym roku przeprowadzili audytorzy z jednostki certyfikacyjnej TÜV NORD Polska.

Przez dwa dni sprawdzano zgodność procedur zarządzania placówką z międzynarodowymi normami ISO 9001.

- Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które były zaangażowane podczas tego audytu. Ostatnie dni były okresem wzmożonego wysiłku, ale było warto. Certyfikat świadczy o wysokim poziomie pracy pracowników naszego szpitala – mówi dyrektor szpitala Eugeniusz Furman.

Certyfikat TÜV NORD Polska dla Systemu Zarządzania Jakością wg EN ISO 9001 szpital w Skierniewicach otrzymał po raz pierwszy w 2006 roku. W ten sposób Jednostka Certyfikująca nagrodziła WSZ w Skierniewicach i jego pracowników za wysoki poziom pracy, przestrzeganie wymagań określonych w normie ISO 9001, obowiązujących przepisach prawnych oraz standardach i procedurach.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach podlega samorządowi województwa łódzkiego. Placówka prowadzi 16 oddziałów (między innymi nefrologii ze stacją dializ, kardiologii, okulistyczny, laryngologiczny, obserwacyjno-zakaźny, geriatrii i SOR), zakład rehabilitacji, pracownie diagnostyczne oraz zespół poradni specjalistycznych.

Udziela świadczeń dla mieszkańców północno-wschodniej części województwa łódzkiego. W placówce rocznie wykonuje się ponad 24 tysiące hospitalizacji, ponad 10 tysięcy z nich wykonywanych jest dla mieszkańców Skierniewic.

Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia zawarty na rok 2016 miał wartość prawie 52 mln zł.

Źródło: www.szpitalskierniewice.pl

 [-OFERTA_HTML-]