SZKOLENIE ONLINE Wdrożenie AI w szpitalu i przychodni: obowiązki prawne, ryzyka i decyzje organizacyjne 29.06.2026 r., godz. 12:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Skierniewice: szpital monitoruje satysfakcję pacjentów

Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach wprowadził system ciągłego monitorowania satysfakcji pacjenta. W tym celu, na każdym z oddziałów pacjenci znajdą formularze anonimowych ankiet dotyczących oceny pobytu w placówce.

Za pomocą ankiet można szczegółowo oceniać nie tylko jakość opieki lekarskiej czy pielęgniarskiej, ale również na przykład czystość oddziału czy jakość podawanych posiłków. W ankiecie znajduje się też pole, w którym można zgłaszać własne sugestie zmian w szpitalu.

– Pierwsze ankiety już spływają, mamy sporo dobrych opinii i z nich się bardzo cieszymy, ale pojawiają się również te mniej przychylne i na takich nam szczególnie zależy, bo dzięki temu wiemy, na co należy zwrócić szczególną uwagę i co poprawić - mówi dr n. med Jacek Sawicki, dyrektor WSZ w Skierniewicach.

Czytaj także: Skierniewice: szpital dba o komunikację z pacjentami i mediami >>>

Formularze do wypełnienia są wydawane przez pielęgniarki dyżurujące na oddziałach. Wyniki ankiet na bieżąco analizuje Dział Obsługi Merytorycznej szpitala, a wnioski przekazuje dyrekcji.

Oprócz ankiet, które pacjenci mogą wypełniać i pozostawiać na oddziałach, w specjalnie przygotowanych do tego skrzynkach, każdy może oceniać pobyt w szpitalu również poprzez stronę internetową: www.szpitalskierniewice.pl (w zakładce „Dla Pacjenta”).

Czytaj także: Komunikacja – słabe ogniwo ochrony zdrowia >>>

Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej