- Serwis to duży krok do przodu, jeśli chodzi o zdrowie Polaków – powiedział minister Radziwiłł – to nie będzie rewolucja z dnia na dzień, ale pozwoli konsekwentnie zmieniać sposób, w jaki żyjemy.

Jest to portal, na którym można będzie znaleźć rzetelne i podane w przystępny sposób informacje związane z edukacją zdrowotną i profilaktyką chorób zależnych od stylu życia. Materiały, które są tam publikowane, będą dotyczyły zdrowia w różnych jego aspektach i będą pochodziły z pewnego źródła. Artykuły będą tworzone w oparciu o dowody naukowe i konsultowane z ekspertami.

Minister podkreślił, że działania edukacyjne i informacyjne są bardzo istotne w drugiej dekadzie XXI wieku. Nowa forma komunikacji poświęcona zdrowemu stylowi życia upowszechni wiedzę o czynnikach sprzyjających zdrowiu oraz tych powodujących ryzyko rozwoju chorób. Portal – oprócz funkcji edukacyjno-informacyjnej – będzie wspierał koordynację działań podejmowanych w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Jako ważny element serwisu minister wskazał obalanie mitów medycznych, na przykład mówiących o tym, że szczepienia są szkodliwe.

Publikowane na portalu artykuły będą dotyczyły tematów związanych ze wszystkimi sześcioma celami operacyjnymi Narodowego Programu Zdrowia. Są to między innymi zasady zdrowego odżywania, zdrowie seniorów, oddziaływanie środowiska na społeczeństwo, uzależnienia, zdrowie psychiczne oraz zdrowie prokreacyjne.

 

Źródło: www.mz.gov.pl

 [-OFERTA_HTML-]