Placówki Allenort działają w Iławie, Ełku, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Szczecinku oraz Kutnie. Oferują leczenie kardiologiczne, w tym zabiegi kardiologii interwencyjnej nagłej – szczególnie w leczeniu ostrych zespołów wieńcowych, i  planowej – zabiegi kardiologiczne z zakresu hemodynamiki oraz elektrofizjologii.

Allenort jest drugą co do wielkości prywatną firmą w Polsce specjalizującą się w kardiologii interwencyjnej pod względem udziału w rynku, liczbie leczonych pacjentów oraz wysokości kontraktów z NFZ. Kliniki zabezpieczają dostęp do świadczeń kardiologicznych dla 1,6 mln osób. Posiadają również akredytacje w zakresie kształcenia specjalizacyjnego lekarzy.

– Transakcja z Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. jest elementem konsekwentnie realizowanych przez zarząd działań w obszarze konsolidacji rynku opieki medycznej w Polsce - mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.

Czytaj: Operator prywatnych szpitali z RPA kupił udziały w Scanmed Multimedis >>>

– Środki uzyskane ze sprzedaży klinik przeznaczymy na dalsze inwestycje w sektorze medycznym, tworząc fundusz inwestycyjny. Natomiast jeśli chodzi o Kliniki Kardiologii, które kupił Scanmed, liczę że będą dalej intensywnie się rozwijać. Będziemy wspierać rozwój klinik z poziomu Rady Nadzorczej – dodaje mówi Grzegorz Goryszewski, który wraz ze wspólnikiem Markiem Szufladowiczem po sprzedaży Klinik Kardiologii Allenort, zostali jedynymi właścicielami Grupy Allenort. 

– Zrealizowaliśmy nasze plany inwestycyjne związane z przejęciem udziałów w sieci Klinik Kardiologii Allenort. Choć nie oczekiwaliśmy, że tak szybko będziemy mogli przekazać firmę w ręce inwestora strategicznego, to jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji. Scanmed jest idealnym parterem branżowym dla Klinik Kardiologii Allenort Sp. z o.o. – powiedział Wojciech Szczepaniak, przewodniczący Zgromadzenia Inwestorów Capital36, zamkniętego funduszu inwestycyjnego, którego spółka celowa Humminbird1 została inwestorem finansowym Kliniki Kardiologii Allenort Sp. z o.o. niespełna półtora roku temu.

W ramach Grupy Scanmed Multimedis, działającej od ponad 10 lat, świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 17 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 34 wielospecjalistycznych ośrodków medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich.