Samorządy chcą dopłacać do in vitro
Rząd zapowiedział wygaszanie programu dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro, ale samorządy zapowiadają wspieranie tej metody. Kilka już to robi od kilku lat, na przykład Częstochowa informuje Rzeczpospolita.
W roku 2016 w Częstochowie ruszy druga edycja samorządowego programu in vitro, na którą przeznaczono 80 tysięcy złotych. W wyniku pierwszej edycji urodziło się 12 dzieci. W II edycji zaproponowano lepsze warunki – wyższą dopłatę (5 tys. zł) oraz szersze kryteria (związki partnerskie, nie tylko małżeństwa, wiek kobiety – do 40 lat, wyjątkowo nawet do 42 lat, a nie do 37 jak dotąd).
Plany dotyczące dofinansowania procedur in vitro ma także Łódź. Wstępnie planowane jest przeznaczenie na ten cel 1 miliona złotych z budżetu miasta. Dyskusje na ten temat trwają w Szczecinie.
Cały artykuł: www.rp.pl






