Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa otrzymał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na usługi świadczone na oddziale pediatrycznym. Oddział ma 15 miejsc, z czego 7 dla pacjentów do trzeciego roku życia. Oddział pediatryczny wraz z oddziałem laryngologii i chirurgii dzieci tworzy specjalną Strefę Dziecka w szpitalu Pro-Familia. Strefa została utworzona z myślą o komforcie i samopoczuciu najmłodszych pacjentów.

Oddział pediatryczny posiada zaplecze laboratoryjne, gdzie wykonywane są badania biochemiczne, mikrobiologiczne, morfologiczne, a także obrazowe. Szpital stawia także na partnerskie podejście do rodziców, którzy mają prawo do stałej obecności przy chorym dziecku.

- W ramach kontraktu z NFZ nasz oddział zapewni opiekę medyczną wszystkim dzieciom, które zostaną skierowane na leczenie szpitalne – zapewnia lek. med. Grzegorz Siteń, specjalista chorób dziecięcych i nefrolog, kierownik oddziału pediatrycznego. – Na oddziale zajmujemy się leczeniem większości chorób wieku dziecięcego. Ponadto naszym pacjentom zapewniamy również specjalistyczną opiekę nefrologiczną, która obejmuje nie tylko zakażenia dróg moczowych, ale także wszystkie trudne choroby, między innymi kłębkowe zapalenie nerek czy przewlekłą niewydolność nerek – dodaje lekarz.

Pro-Familia od 5 lat prowadzi w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG), poradnia podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ, jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2015 ma wartość ponad 27 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, na które przeznaczone jest ponad 24 mln zł, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

Na początku października 2015 roku otwarty został nowy szpital Pro-Familia, który mieści się w Łodzi przy ulicy Niciarnianej 49, w dzielnicy Widzew. Placówka posiada podobny zakres działalności jak szpital w Rzeszowie.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.pro-familia.pl, stan z dnia 24 grudnia 2015 r.