- Brakuje nam łóżek, dlatego podjęliśmy decyzję o rozbudowie – informuje dyrektor placówki Radosław Skiba. – W jej wyniku powierzchnia szpitala zwiększy się z obecnych 7 tysięcy metrów kwadratowych do 12 tysięcy metrów kwadratowych. Zakończenie inwestycji planujemy na wrzesień 2014.

Koszt inwestycji wyniesie 16 mln zł. Finansowana jest z kredytów zaciągniętych przez spółkę prowadzącą placówkę.
Szpital Pro-Familia specjalizuje się w neonatologii, położnictwie i ginekologii. Poza tym działają tutaj oddziały: urologii, chirurgii i okulistyki. W placówce działają też poradnie specjalistyczne, poradnia stomatologiczna oraz diagnostyka (laboratorium i pracownia USG).

Pro-Familia oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość ponad 26 mln zł. Większość tych środków – 20 mln zł jest przeznaczone na świadczenia nielimitowane, czyli porody. Poza tym środki finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, chirurgii ogólnej oraz urologii, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (konsultacje w zakresie endokrynologii, onkologii, ginekologii i położnictwa, urologii) oraz pomoc doraźną i transport sanitarny. Pro-Familia oferuje także podstawową opiekę zdrowotną. Szpital działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Obecnie dysponuje 70 łóżkami.