Jest to już druga edycja kampanii, rozpoczęła się 4 maja 2016 roku i potrwa do 22 maja 2016 roku. Książki można dostarczać do siedziby biura Rzecznika Praw Pacjenta przy ulicy Młynarskiej 46 w Warszawie, w godzinach pracy urzędu.

Książki można pozostawić w specjalnie oznakowanym kartonie, który znajduje się w holu głównym biura. Od czerwca do grudnia 2016 roku zebrane książki zostaną przekazane do 150 szpitali w całej Polsce, które zgłosiły się w ramach programu Zaczytane Biblioteki.

Zaczytani.org. to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest stworzenie bibliotek małego pacjenta w szpitalach, domach dziecka i hospicjach, przy jednoczesnej promocji czytelnictwa. 

Czytaj: Przewodnik po prawach dziecka jako pacjenta w formie audiobooka>>>

W latach 2013 – 2015 fundacja stworzyła 268 bibliotek na terenie całego kraju. Również Rzecznik Praw Pacjenta włączył się aktywnie w tworzenie bibliotek szpitalnych przekazując na rzecz fundacji 160 egzemplarzy książki wydanej po swoim patronatem oraz pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka „Kuba i Buba w szpitalu czyli prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”.

Dowiedz się więcej z książki
Dziecko - pacjent i świadczeniobiorca. Poradnik prawny
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł