Podczas festynu na stoisku Biura Rzecznika Praw Pacjenta pracownicy będą udzielali informacji związanych z prawami pacjenta oraz będą udzielali konsultacji odnośnie indywidualnych przypadków.

Ulica Integracyjna na warszawskim Kole organizowana jest od 18 lat przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Archidiecezji Warszawskiej.

Celem wydarzenia jest integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, przełamanie izolacji tych osób w środowisku oraz stworzenie osobom niepełnosprawnym możliwości zaprezentowania swoich osiągnięć artystycznych. „Ulica Integracyjna” ma również na celu integrację innych grup takich jak osoby starsze, młodzież czy przedstawicieli pobliskich instytucji z mieszkańcami dzielnicy Wola.

Czytaj: Rzecznik praw pacjenta walczy o godność osób z zaburzeniami psychicznymi>>>

W ramach wydarzenia zaplanowano koncerty na estradzie: występy dzieci, młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych, zespołów tanecznych i muzycznych, a także mistrzowskiej pary w tańcu na wózkach. Na terenie szkoły odbędą się pokazy Straży Miejskiej, Policji, Straży Pożarnej, Izby celnej, gry i zabawy integracyjne, gry i zabawy sportowe, stoiska z pracami osób niepełnosprawnych, loterie i inne atrakcje.
 
 
Dowiedz się więcej z książki
Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł