W tym roku zbierane będą książki zarówno dla małych jak i dorosłych pacjentów szpitali i  hospicjów, a także dla podopiecznych domów dziecka. Akcja potrwa do 21 maja 2017 roku.

Książki można pozostawić w specjalnie oznakowanym kartonie, który znajdzie się w holu głównym Biura Rzecznika Praw Pacjenta (w godzinach pracy urzędu). Do końca roku 2017 zebrane książki zostaną przekazane do szpitali w całej Polsce, które zgłosiły się w ramach programu Zaczytane Biblioteki.

Zaczytani.org. to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest stworzenie bibliotek w szpitalach, domach dziecka i hospicjach, przy jednoczesnej promocji czytelnictwa. Dzięki książkom, które zostaną zebrane w ramach zbiórki, pacjenci będą mogli zapomnieć o chorobie i choć na chwilę znaleźć się w świecie wyobraźni, podróży i zajmujących historii zapisanych na kartach książek.

W latach 2013 – 2015 fundacja stworzyła 268 bibliotek na terenie całego kraju. Również Rzecznik Praw Pacjenta włączył się aktywnie w tworzenie bibliotek szpitalnych przekazując w 2016 roku na rzecz fundacji 160 egzemplarzy książki wydanej pod patronatem Rzecznika Praw Pacjenta i Rzecznika Praw Dziecka „Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”.

 

Źródło: www.bpp.gov.pl

 [-OFERTA_HTML-]