Ruch Palikota chce powołania w Sejmie zespołu ds. racjonalnej polityki narkotykowej, który miałby się zająć opracowaniem nowego projektu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - poinformował w piątek poseł RP Michał Kabaciński.

Zgodnie z apelem światowych organizacji i ekspertów, Ruch Palikota przedstawia wniosek o powołanie sejmowego zespołu parlamentarnego ds. racjonalnej polityki narkotykowej - mówił Kabaciński na piątkowej konferencji prasowej.

Celem zespołu miałoby być wypracowanie nowej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zapraszamy wszystkich parlamentarzystów, wszystkich opcji do tego, aby zapisali się do tego zespołu, w którym weźmiemy pod uwagę wszystkie raporty organizacji międzynarodowych, ekspertów i razem z ekspertami usiądziemy i przygotujemy nowy projekt ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - mówił poseł Ruchu Palikota.

Klub RP ma złożyć w piątek w Sejmie projekt ustawy depenalizującej posiadanie małej ilości marihuany. Według Kabacińskiego nowe rozwiązania prawne miałyby m.in. zobowiązać ministra sprawiedliwości do tego, by w porozumieniu z ministrem zdrowia precyzyjnie określił, co oznacza zawarte w art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii określenie nieznaczna ilość narkotyku. (PAP)

mkr/ son/ gma/