Wolters Kluwer Polska organizatorem debaty online "Przekształcenie zakładów opieki zdrowotnej z nowym prawem o działalności leczniczej"

10 czerwca 2011 roku w siedzibie Wolters Kluwer Polska odbyła się debata online "Przekształcenia zakładów opieki zdrowotnej z nowym prawem o działalności leczniczej". Zgromadzeni prelegenci: Adam Rozwadowski Prezes Enel-Med, Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, Jacek Domejko Dyrektor Naczelny SP ZOZ Regionalnego Szpitala Specjalistycznego "Latawiec" ze Świdnicy, Wojciech Puzyna Dyrektor Specjalistycznego Szpitala Św. Zofii w Warszawie, Robert Mołdach ekspert Pracodawców RP oraz mecenas Mirosław Narolski wspólnik w kancelarii Brzeziński Narolski Mariański z Łodzi, wspólnie dyskutowali na temat nowej ustawy o działalności leczniczej, podpisanej 11 maja przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Spotkanie poprowadziła mecenas Dorota Brzezińska Grabarczyk z kancelarii Brzeziński Narolski Mariański z Łodzi.
Debata online była znakomitą okazją do omówienia zagadnień związanych z wchodzącą w lipcu w życie ustawą o działalności leczniczej. Uczestnicy dyskusji rozmawiali m.in. na temat tego, czy przekształcenie szpitali w spółki jest dobrym rozwiązaniem dla każdej lecznicy, jak wygląda przekształcanie szpitali dobrze prosperujących, a jak zadłużonych, jakie kryteria powinny decydować o przekształceniach. Poruszono także tematykę zakresu obowiązków przyszłych zarządów i rad nadzorczych nowo powstałych spółek.
Ilość pytań zadawanych przez oglądających debatę internautów, świadczy o ogromnym zainteresowaniu środowiska tematem nowej ustawy.
Zapis debaty "Przekształcenie zakładów opieki zdrowotnej z nowym prawem o działalności leczniczej" można obejrzeć na stronie www.abc.com.pl/debaty/ .